Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Dziwnowie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Informacja - Klub Integracji Społecznej


GMINA ZDOBYŁA DOFINANSOWANIE

NA KLUB INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

Miło jest nam poinformować, ze Gmina Dziwnów otrzymała dotację w wysokości 15 000,00 zł. z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie Klubu Integracji Społecznej. Przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Kamieniu Pomorskim i Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości z Koszlina powstanie Wiejski Klub Integracji Społecznej w Miedzywodziu. Dotacja powyższa przeznaczona będzie na przywrócenie do życia społecznego osób, które znalazły się poza rynkiem pracy i strukturami społecznymi. W tym celu zostanie objęta opieką wstępnie grupa ok 20 osób, chętnych zarejestrowanych w urzędzie pracy czy w opiece społecznej.

Projekt przewiduje szereg zajęć z psychologiem, socjologiem, doradcą zawodowym czy z prawnikiem, które poprzez porady, usługi czy „zabawy integracyjne” powrócą na rynek pracy. Dla 9 osób stworzone zostaną warunki zatrudnienia subsydiowanego - wspieranego przez urząd pracy.

Uruchomienie procedury naboru rozpocznie się w II połowie maja, a zakończenie projektu przewiduje się na początek listopada.

Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany w Powiecie Kamieńskim przez gminę.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Jarosław Pociask 28-05-2007 09:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Jarosław Pociask 28-05-2007
Ostatnia aktualizacja: - 28-05-2007 09:19